Сеть публичных библиотек Вилейского района
Наш адрес: г. Вилейка, ул. Советская, 25. Тел. (8-01771) 5-48-55
E-mail: biblio@vileyka.gov.by

ВІНШУЕМ УДЗЕЛЬНІКАЎ І ПЕРАМОЖЦАЎ!

III  РАЁННЫ ЛІТАРАТУРНА-МУЗЫЧНЫ ФЕСТЫВАЛЬ «СВЕТЛАЕ СЛОВА»

Віншуем удзельнікаў І і ІІ этапаў конкурсу III раённага літаратурна-музычнага фестывалю «СВЕТЛАЕ СЛОВА»!

ІІ этап конкурсу адбудзецца на сцэне ДУК «Вілейскі Палац культуры». У сувязі з эпідэміялагічнай сітуацыяй інфармацыя аб даце і часе правядзення заключнага конкурсу мастацкага чытання і гала-канцэрта  з удзелам пераможцаў конкурсу,  членаў журы будзе даслана дадаткова.

Журы конкурса:

Вінярскі Алег Аляксандравіч – старшыня журы, акцёр і рэжысёр Нацыянальнай дзяржаўнай тэлерадыёкампаніі Рэспублікі Беларусь,

Члены журы:

Карнаухава Ірына Аляксандраўна – кіраўнік народнага клуба кампазітараў і паэтаў «Жывіца» Мінскага абласнога Цэнтра народнай творчасці, член Саюза пісьменнікаў Беларусі

Скарынкін Андрэй Уладзіміравіч- паэт, член Саюза пісьменнікаў Беларусі, член ГА «Беларускі саюз музычных дзеячаў», уладальнік медаля Ф.Скарыны

Цітовіч Валянціна Пятроўна- актрыса, рэжысёр, аўтар шматлікіх дабрачынных праектаў па духоўна-маральнаму выхаванню дзяцей і падлеткаў, заснавальніца дабрачыннага гісторыка-культурнага фонда «Крокі» памяці ахвяр Першай сусветнай вайны

Фралова Іна Мікалаеўна – член Саюза пісьменнікаў Беларусі і Расіі, супрацоўнік Мінскага гарадскога аддзялення «Саюз пісьменнікаў Беларусі»

 

п/п Удзельнік Установа адукацыі Узроставая група Назва літаратурнага твора
1. Гаўрышчук Данііл ДУА «Вілейская гімназія №2» 5-12 Л. Пранчак «Беларусі кляновы лісток»

 

2 тур
2. Язневіч Марыіта ДУА «Даўгінаўская сярэдняя школа» 5-12 Ул. Дубоўка «Родная мова, цудоўная мова»,

М.Чарняўскі «Жыў-быў лісток палахліўчык»

2 тур
3. Ляшковіч  Мікіта ДУА «Даўгінаўская сярэдняя школа» 5-12 А. Вярцінскі «Што такое Радзіма? » 2 тур
4. Круцько Ягор Вілейскі Цэнтр эстэтычнага выхавання. Дзіцячая тэатральная студыя «Балаганчик» 5-12 В. Драгунский  «Заколдованная  буква» 2 тур
5. Чэлік Самір Вілейскі Цэнтр эстэтычнага выхавання. Дзіцячая тэатральная студыя «Балаганчик» 5-12 С. Михалков
«Булка»
Дыплом за ўдзел
6. Анасовіч Ірына ДУА «Пачатковая школа №6 г.Вілейкі» 5-12 Ул. Дубоўка «Пра дзеда і ўнука»,

А. Івашчанка «Яна варыць суп»

 

 

2 тур

7. Смольнік Кіра ДУА «Пачатковая школа №6 г.Вілейкі» 5-12 П. Прануза «Я вясну малюю» Дыплом за ўдзел
8. Зеньчык Цімафей ДУА «Пачатковая школа №6 г.Вілейкі» 5-12 В. Кажура «Чараўнік Ох!» Дыплом за ўдзел
9. Яхімовіч Яна,
Дзямід Дар’я
ДУА «Пачатковая школа №6 г.Вілейкі» 5-12 Э. Агняцвет «Саўка за сталом» Дыплом за ўдзел
10. Уліцкая Дар’я ДУА «Пачатковая школа №6 г.Вілейкі» 5-12 А.Дзеружынскі «Настаўніца» Дыплом за ўдзел
11. Курыленка Арцём ДУА «Людвіноўская сярэдняя школа» 5-12 В. Вітка «Нос» Дыплом за ўдзел
12. Свідуковіч Павел ДУА «Яслі-сад №5 г.Вілейкі»;

ДУА «Сярэдняя школа №5 г.Вілейкі»

5-12 А.Вольскі «Дзеці» Дыплом за ўдзел
13. Кабак Крысціна ДУА «Пачатковая школа №6 г.Вілейкі» 5-12 П.Сушко «Зіхатлівыя сняжынкі» Дыплом за ўдзел
14. Крутскіх Анастасія ДУА «Яслі-сад №5 г.Вілейкі»;

ДУА «Вілейская гімназія № 1 «Логас»

5-12 Я.Жабко «Бабуліна крынічка» Дыплом за ўдзел
15. Чурган Анастасія ДУА «Пачатковая школа №6 г.Вілейкі» 5-12 Л.Пранчак «Валёнкі» Дыплом за ўдзел
16. Рачып  Раман ДУА «Вілейская гімназія № 1 «Логас» 5-12 М.Маляўка «Радзіма» Дыплом за ўдзел
17. Барташэвіч Матвей ДУА «Яслі-сад №4 г.Вілейкі» 5-12 Н.Галіноўская «Зямля мая» Дыплом за ўдзел
18. Нікалаевіч Ксенія ДУА «Яслі-сад №8 г.Вілейкі» 5-12 В.Степанов «Что случилось у котят» Дыплом за ўдзел
19. Лушчык Ангеліна ДУА «Ільянскі яслі-сад» 5-12 Я.Якімовіч «Першае яечка» 2 тур
20. Баніслаўскі Цімур ДУА «Сцешыцкі вучэбна-педагагічны комплекс дзіцячы сад – сярэдняя школа» 5-12 Н.Гілевіч «Я – беларус» 2 тур
21. Хальпукова Яна ДУА «Яслі-сад №3 г. Вілейкі» 5-12 Н.Гілевіч «Мама» Дыплом за ўдзел
22. Вашкевіч Варвара ДУА «Рабунскі вучэбна-педагагічны комплекс дзіцячы сад – базавая школа» 5-12 Н.Гілевіч «Беглая кошка» Дыплом за ўдзел
23. Грышан Яна ДУА «Сярэдняя школа №5 г.Вілейкі» 5-12 А.Вольскі «Буслава шапка» 2 тур
24 Вайтовіч Анастасія ДУА «Сярэдняя школа №5 г.Вілейкі» 5-12 М.Шаўчонак «Мая Радзіма» 2 тур
25. Шымановіч Вячаслаў, Саўчанка Яна ДУА «Яслі-сад №5 г.Вілейкі» 5-12 Я.Лось «Мы ўсё можам» Дыплом за ўдзел
26. Тэатральны кружок «Затейники» ДУА «Яслі-сад №7 г.Вілейкі» 5-12 К.Крапіва «Дзед і баба» 2 тур
27. Студыя «Балаганчык» Вілейскі Цэнтр эстэтычнага выхавання 5-12 Спектакль «Просто серая кошка» по мотивам сказки Н.Абрамцевой (инсценировка Светланы Андреевой) 2 тур
28. Група чытальнікаў Ерашонак Дзіяна, Шапуцька Раман, Пагуда Яна, Лагодзіч Сафія, Вайцяхоўскі Данііл ДУА «Ільянская сярэдняя школа імя А.А.Грымаця» 5-12 «Літаратурныя перапынкі» А.Барто «В театре»;
С.Михалков «Чистописание»;
Е.Благинина «Котёнок»;
Г.Ладонщиков «Медведь проснулся»;
Б.Заходер «Никто»
2 тур
29.  

 

Кажура Дзмітрый,
Кунавіч Ясенія,
Гінц Валерыя,
Полудвараніна Вікторыя,
Кандрацьева Марыя,
Сарока Кацярына.
1.Сідзерчык Паліна.
1.Маставая Паліна.
1.Транькова Сафія.
2.Вярбіцкая Елізавета і Хмарэнка Вераніка

ДУА «Вілейская гімназія №2» 5-12 Паэтычны  альманах
«Горящие сердца войны»
6.  Т.Шапиро «Я в солдатики играю»,
О.Маслова «Спасибо героям»,
Н.Иванов «Войны я не видел, но знаю»,
Н.Томилина «День Победы»,
А.Усачёв «Что такое День Победы»,
В.Степанов «Я ребята на войне».
1.  П.Броўка «А хіба ёсць, што забывае».
1.  П. Панчанка «Герой»
1.  С.Пивоваров «У обелиска»
2.  В.Тушнова «Кукла»
Дыплом за ўдзел
1. Студыя мастацкага чытання «Ветразь» Бародзіч Паліна, Качаноўскі Герман, Паўлава Валерыя, Пляшак Яна

Фартэпіяна: Літвіновіч К.У., скрыпка: Патапава Г.В.

ДУА «Вілейская гімназія №2» 12+ Літаратурна-музычная кампазіцыя «Кто понял жизнь, тот ценит доброту» Дыплом за ўдзел
2. Тэатральная студыя «Таленцікі»

Сарокіна Дар’я, Новаш Вера,

Халупка Дар’я, Плотнікава Надзея,

Тонкавіч Аляксандра.

Вілейскі Цэнтр эстэтычнага выхавання 12+ Урывак з казкі С.Пракоп’евай

«Лоскутик и облако»

2 тур
3. Узорная тэатральная студыя «Вясёлка» Людвіноўскі сельскі Дом культуры ДУК «Цэнтралізаваная клубная сістэма Вілейскага раёна» 12+ Н.Шор «У нас всё ещё будет» Пераклад на беларускую мову Пратасава Л.І. 2 тур
4. Пятрова Анастасія УА «Ільянскі дзяржаўны аграрны каледж» 12+ Из воспоминаний Олимпиады Козловской (проза) 2 тур
5. Рошчына Аліна ДУА «Даўгінаўская сярэдняя школа» 12+ Т. Зубель «Бабуліна хустка» 2 тур
6. Ігнатовіч Аляксей ДУА «Вілейская гімназія №2» 12+ П. Броўка «А хіба ёсць, што забываць?» Дыплом за ўдзел
7. Клімовіч Глеб ДУА «Нарачская сярэдняя школа Вілейскага раёна» 12+ Н. Гілевіч «Трэба дома бываць часцей» Дыплом за ўдзел
8. Бельковіч Лізавета ДУА «Даўгінаўская сярэдняя школа» 12+ Ул. Дубоўка «Залатая асенняя раніца» 2 тур
9. Твярдоўская Паліна ДУА «Сярэдняя школа №3 г.Вілейкі» 12+ Г. Новік «Зямля мая» 2 тур
10. Сафонцаў Артур ДУА «Залескі вучэбна-педагагічны комплекс дзіцячы сад – сярэдняя школа Вілейскага раёна» 12+ К. Крапіва «Дыпламаваны баран» Дыплом за ўдзел
11. Кізік Кацярына УА «Вілейскі дзяржаўны каледж» 12+ Я. Мкртычева «Сказка» (проза) Дыплом за ўдзел
12. Саханчук Максім ДУА «Вілейская гімназія №2» 12+ Ул. Цанунін «Мой горад на Вяллі» Дыплом за ўдзел
13. Шабуня Вікторыя ДУА «Сярэдняя школа №5 г.Вілейкі» 12+ Ул. Дубоўка «Праўдзівы хлопчык» 2 тур
14. Саўчанка Анастасія ДУА «Сярэдняя школа №5 г.Вілейкі» 12+ М. Башлакоў «Хроніка аднаго перасялення» 2 тур
15. Ількевіч Ганна ДУА «Сярэдняя школа №5 г.Вілейкі» 12+ Народная казка «Ганарыстая варона» 2 тур
16. Прохарава Ангеліна ДУА «Вілейская гімназія №2» 12+ В. Кажура «Лесавік»
А. Прохарава «Радзіма» (аўтарскае)
Дыплом за ўдзел
17. Аўласовіч Руслана ДУА «Сярэдняя школа №5 г.Вілейкі» 12+ Ул.Дубоўка «Залатая асенняя раніца» Дыплом за ўдзел
18. Гіль Дзіяна ДУА «Вілейская гімназія №1 «Логас» 12+ І.Мележ «А можа праб’ецца» (проза) Дыплом за ўдзел
19. Гамолка Кацярына УА «Ільянскі дзяржаўны аграрны каледж» 12+ Алена Рысец «Мая Ілля» 2 тур
20. Лаўрыновіч Ганна УА «Ільянскі дзяржаўны аграрны каледж» 12+ Р. Шэрая «Их вели по последней дороге» Дыплом за ўдзел
21. Валько Вячаслаў ДУА «Даўгінаўская сярэдняя школа» 12+ Л. Сільнова «Чароўная скарбонка кнігі» 2 тур
22. Відус Вікторыя ДУК «Чурлёнская сельская інтэграваная бібліятэка» 12+ С. Есенин «Я обманывать себя не стану»
Видус В. «На кухне» (авторское)
2 тур
23. Балвака Ганна ДУА «Нарачская сярэдняя школа Вілейскага раёна» 12+ П. Броўка «Калі ласка» 2 тур
24. Савіцкая Сафія ДУА «Сярэдняя школа №3 г.Вілейкі» 12+ Ул. Дубоўка «Жыхары» 2 тур
25. Мядзвецкая Наталля ДУА «Вілейская гімназія №2» 12+ І. Лашутка «Горад над Віліяй» 2 тур
26. Турская Анастасія ДУА «Сярэдняя школа №3 г.Вілейкі» 12+ Ул. Дубоўка «Залатая асенняя раніца» Дыплом за ўдзел
27. Мікуліч Дар’я ДУА «Рабунскі вучэбна-педагагічны комплекс дзіцячы сад – базавая школа» 12+ М. Багдановіч «Маёвая песня» М. Багдановіч  «Зямля бацькоў –мая зямля»

 

2 тур
2 тур
28. Хор “Журавушка” Кіраўнік: Нікалаевіч С.В., Канцэртмайстар: Бобрык І.І. ДУА «Вілейская гімназія №1 «Логас» 12+ муз.У. Галя,
сл.А. Дзеружынскага «Васілёк»
2 тур
29. Валчок Вольга (цымбалы) Кіраўнік:
Рыжэвіч Д.Ю., Канцэртмайстар: Бародзіч Л.А.
ДУА «Вілейская гімназія №1 «Логас» 12+ Л.Захлеўны «Успамін» 2 тур
Share
Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.

Оставить комментарий